Tryptaminy
Tryptamina − organiczny związek chemiczny amina biogenna powszechnie występujący w organizmach żywych. In vivo jest ona syntetyzowana z tryptofanu, jako etap pośredni wytwarzania indolu oraz wielu alkaloidów.
Psylocybina
Psylocybina (4-PO-DMT) – psychodeliczny alkaloid z rodziny tryptamin, występujący naturalnie w setkach gatunków grzybów psylocybinowych, najbardziej znane z nich to Psilocybe cubensis i Psilocybe semilanceata.
Psylocybina obok LSD jest najbardziej popularnym i najczęściej używanym psychodelikiem. Historia zażywania grzybów psylocybinowych sięga czterech tysięcy lat wstecz, obecnie popularnie znane są one jako halucynogenne lub magiczne grzyby. Psylocybina powoduje głębokie doznania psychodeliczne, transcendentne, mistyczne, medytacyjne, często także religijne.
Grzyby psylocybinowe (inaczej grzyby halucynogenne,"grzybki halucynki" lub "magiczne grzybki") – grzyby, które po spożyciu wywołują u człowieka halucynacje. Określenie psylocybinowe pochodzi od związku chemicznego – psylocybiny, który występuje w tych grzybach i odpowiada za efekt halucynogenny.
Efekt i skutki uboczne po "grzbkach halucynkach"
Występowanie efektów niepożądanych bezpośrednio związanych z zażyciem grzybów i generalnie psychodelików (np. paranoi, strachu, etc.) jest uzależnione od nastawienia i otoczenia (tzw. Set & Setting) i mogą się pojawiać / ustępować w bardzo krótkim okresie czasu.